Ara
  • Yücel Özel

Kolude KD-K1 Hepsi Bir Arada Klavye

Kolude KD-K1 Keyhub yuvarlak köşeli ve scissor-swicth mekanizmalı tuşları olan ve üzerinde bir çok bağlantı portu bulunan hepsi bir arada bir klavye. Üzerinde bulunan portlar ise USB 3.0 hub'ı , SD ve Micro SD kart okuyucu ve bir HDMI portu bulunuyor. Kickstarter üzerinde 5 Mart 2020 'ye kadar destek toplayacak olan ürün Haziran ayında satılabiliyor olmayı hedefliyor.


Image Credit: Kolude

Kolude çin menşeili bir firma ve genellikle Apple aksesuarları üretmeye odaklanmış.Yeni ürünleri Kolude KD-1 Keyhub hepsi bir arada bir bilgisayar klavyesi ve Kickstarter üzerinde tanıtıldı.12 saat içersinde 1000 destekçi ile 136.000$ topladı. Ve proje 5 Mart 2020 de sona erdi.


Klavye tuş mekaniğine baktığımız zaman firmanın makas mekaniği diye isimlendirdiği bir mekanizma ve yuvarlatılmış tuş tasarımı ile geliyor.


The Kolude Keyboard Hub USB-C data portu barındıtıyor ve ayrıca USB-C PD şarj portu 18-100W arası uyumlu bir şekilde çalışıyor. 3 adet USB-A 3.0 ve bir adet USB-A 2.0 arayüzü ile çalışan port üzerinde SD ve Mikro SD kart okuyucu ile 4K/30Hz destekli bir HDMI portu bulnuyor.Video Credit:Kolude

Image Credit:Kolude

Kolude Keyhub düzeni İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Tayvanca / Hong Kong Cangjie, Japonca, Rusça, Arapça, Portekizce ve Korece dillerini desteklemektedir.


Teknik Özellikler:

  • HDMI 2.0 4K/30Hz UHD video output

  • 3x USB 3.0, 1x USB 2.0

  • SD and MicroSD memory cards up to 1TB

  • USB-C Host, data transfer mainly (doesn’t support video transfer)

  • USB-C PD charging only (supports 100W)

  • Colors: SpaceGray, Silver

  • Materials: aluminum housing, plastic inner bones, plastic keycaps


Image Credit:Kolude

Kullanıcılar farklı renkler ve klavye dili düzenleri arasından seçim yapabilir. Her Keyhub'da ücretsiz bir USB Type-C kablosu bulunur. Sevkiyatın Haziran 2020'de başlaması bekleniyor. Görünüşe göre şirket ürünün gelişimini zaten bitirdi ve üretime başlamak üzereler.


Klavye'nin satış fiyatı 170$ ve dünyanın her yerine kargo ücreti 15$ olacak.

Firma haziran 2020 'de satışa sunulması beklenen klavyeyi üretime hazır olduklarını belirtmiş.


Kaynak: www.cinema5d.com , Kolude


55 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Black Magic Pocket serisinin 3.nesli olan Black Magic Pocket 6K versiyonunun üzerine 6KPro önemli iyileştirmelerle geldi. En belirgin iyileştirmelerden bahsedecek olursak. batarya ömrü önceki nesle gö